Buty to zdecydowanie jedna z ulubionych części garderoby kobiet – zwłaszcza jeśli chodzi o buty na obcasie. Mimo, że szpilki należą do najpopularniejszych rodzajów kobiecych butów to niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego jak powstał ten rodzaj obuwia oraz jaka historia się za nimi kryje.

Jak powstały szpilki


Choć sama nazwa szpilki wywodzi się z języka włoskiego i powstała od słowa stiletto, czyli sztylet około XV wieku, to ich historia sięga znacznie dalej, a mianowicie aż do starożytność. Co ciekawe pierwotna wersja szpilek niewiele miała wspólnego z obecną wersją, którą wszyscy kojarzą. Początkowo bowiem szpilkami określano buty które miały przybite podwyższenie (coś na kształt obcasa). Kolejną ciekawostką jest to, że używane były wyłącznie przez mężczyzn i to tych zamożnych. Z czasem jednak buty te znacznie ewoluowały i zaczęły je nosić również kobiety. Moment w którym kobieta po raz pierwszy miała na sobie szpilki to ślub książęcej pary : Katarzyny Medycejskie z Henrykiem de Valois, późniejszym królem Francji Henrykiem II. Katarzyna miała wtedy tylko czternaście lat, więc zapewne było to dla niej niemałe wyzwanie.
Po wielu latach szpilki zostały kojarzone już tylko z płcią piękna a ich wygląd został synonimem kobiecości.

Buty na słupku


Dzisiaj wybór obuwia na obcasie jest ogromny i niemal każda kobieta ma kilka par butów na słupku lub szpilce w szafie. Obecnie jednak fanek butów na słupku jest znacznie więcej niż miłośniczek szpilek. Dzieje się to z jednego bardzo prostego powodu: buty na słupku DeeZee są po prostu wygodniejsze. Ponadto tego typu buty charakteryzują się tym, że idealnie nadają się zarówno do codziennych stylizacji jak i na bardziej eleganckie wyjścia, a dzięki temu, że zapewniają komfort oraz stabilność podczas chodzenia zdobyły serca milionów kobiet na całym świecie.