XXI wiek to czas, w którym na naprawdę praktycznie każdy temat funkcjonuje wiele mitów. Tak też jest i z mokasynami damskimi. Jakie nieprawidłowe informacje o nich warto obalić?

Mokasyny damskie to obuwie tylko i wyłącznie do spodni

Zdecydowanie jest to nieprawda. Mokasyny bowiem doskonale sprawdzają się także i dopasowane do różnego rodzaju spódnic i spódniczek. Co jednak trzeba tu stanowczo podkreślić to fakt, że mokasyny w swojej klasycznej formie niespecjalnie nadają się do różnego rodzaju bardziej przyziemnych, sportowych kreacji. Takie mokasyny jednak z powodzeniem zastosować można w przypadku spódnic ołówkowych, plisowanych , staromodnych sukienek i wielu innych ubrań.

Beżowe mokasyny Aureli

Mokasyny damskie łatwo jest zaaranżować w stylizacji

Nie do końca. Zakup mokasynów damskich zasadniczo trzeba naprawdę dobrze przemyśleć. Niestety bowiem naprawdę często zdarza się tak, że ktoś sobie kupuje mokasyny damskie, ponieważ uważa, że są modne… i potem stoją one na półce a nikt ich nie może założyć. Generalnie bowiem są to specyficzne buty, które raczej pasują do stroju formalnego albo codziennego, ale półformalnego stroju. Warto także dodać, że niejako uszlachetniają one każdą stylizację.

Mokasyny dla kobiet to mało praktyczne i mało wygodne rozwiązanie

niektórzy także zasadniczo to są zdania, że mokasyny dla pań to nie jest w ogóle praktyczne i wygodne rozwiązanie i że przecież jest to męskie obuwie. Oczywiście, że tak nie jest. Mokasyny uznawane są za naprawdę całkiem mocno eleganckie obuwie, co zatem naturalne, dodają one klasy i powagi. Jak najbardziej są także w pełni wygodne, co potwierdza zresztą wiele klientek. Cenią one również to, że buty te łączą w sobie wspaniały wygląd właśnie z codzienną wygodą.