Moda cały czas się zmienia i to żeby za nią nadążyć naprawdę wymaga nie lada wyczynu. To, że musimy nosić buty markowe jest prawdą i jeśli ktoś wyjdzie poza ten kanon to może od razu spotkać się z krzywymi spojrzeniami znajomych. Aktualnie w modzie są markowe buty streetwear.

Co to jest streetwear?

W dosłownym tłumaczeniu oznacza to modę uliczną, jednak jest to coś głębszego i nie można tego wytłumaczyć za pomocą dwóch słów. Trzeba tutaj zaznaczyć, że świat mody nie ma odbicia właśnie w tym stylu. On tworzy się sam na podstawie otoczenia. W tym stylu stawia się na jakość i nowoczesność i właśnie dzięki tym cechą streetwear może stać się on w przyszłości kanonem, w który każdy będzie chciał się wbić.

Markowych butów w miejskim stylu jest na rynku coraz więcej. To właśnie streetwear cofa się do lat 70. gdzie noszono buty z wysoką podeszwą. Jeśli wyjdziemy na ulicę i spojrzymy na przypadkowe osoby to możemy zauważyć, że bardzo wiele osób właśnie zaczyna chodzić w butach typu sneakers. Moda uliczna tworzy się sama, więc mamy na nią większy wpływ. Nie jest ona tylko wymysłem znawców mody ale każdy z nas może ją stworzyć pod siebie.

Streetwear to nie jest moda przeznaczona dla jednego pokolenia tylko dla wszystkich. Miesza ona ze sobą elegancję i komfort ubioru, dzięki czemu tak chętnie nosimy właśnie ubrania z tego stylu. Ubierając się tak możemy wyrazić siebie i to za czym stoimy, a nie tylko iść ślepo za modą, która tworzona jest przez „znawców”.