Chyba każdy, kto kiedyś interesował się kulturą hip-hopową oraz jazdą na deskorolce, doskonale zna markę Vans. To właśnie ona mocno przyczyniła się do popularyzacji skateboardingu i na stałe zagościła w modzie subkultury „skejtowskiej”. Dziś Vans obuwie noszone jest nie tylko przez szalonych deskorolkowców, ale również przez osoby lubiące śledzić najnowsze trendy w modzie. Mówiąc o Vansach, nie sposób nie wspomnieć o ciekawej historii powstania tej wyjątkowej marki.

Charyzmatyczny założyciel

Buty skate Vans ujrzały światło dzienne dzięki osobie założyciela firmy, którym jest Paul Van Doren. Historia prowadząca go do intratnego biznesu zaczęła się już gdy młody chłopiec w wieku czternastu lat postanowił rzucić szkołę. Chciał oddać się swojej największej pasji – jeździectwu. Jego matka obawiała się jednak, że jego miłość do koni nie zapewni mu stałego dochodu. Załatwiła mu pracę w fabryce obuwia. Kilkanaście lat później, przechodząc przez najróżniejsze stanowiska pracy, Paul został jej prezesem.

Początek kultowej marki

W roku 1966 pierwsza para kultowych Vansów została wyprodukowana i to był początek bogatej historii butów do skateboardingu. Obecnie Vansy są chętnie noszone przez kobiety i mężczyzn nawet w codziennych stylizacjach. Ich ponadczasowy i oryginalny design, różne modele i wiele opcji kolorystycznych sprawia, że jest to idealne obuwie, które sprawdzi się w wielu sytuacjach.